מחזור

לאור העובדה שרפואה סינית מאמינה שעל האדם לחיות ללא סבל, במשך אלפי שנים פותחו טכניקות ברפואה סינית המטפלות בכל בעיות המחזור החודשי, החל מבעיות PMS (תופעות טרום מחזור, כגון דחפי אכילה, כאבים, שינויים במצבי רוח ועוד) ועד להסדרת הופעה תקינה שלו.

פוריות

כחלק מההתמחות שלי בסין, זכיתי לראות שתי שיטות העובדות באינטגרציה מלאה במטרה להביא לעולם ילדים. תופעה שהולכת וגדלה בעולם הינו הקושי של אישה להרות. אני מציע שני מסלולים:

מסלול ראשון – עבודה אינטגרטיבית המלווה את האישה דרך טיפולים מערביים, כגון טיפולים הורמונליים , הזרעות ועד לטיפולי IVF. במסלול זה אני מלווה ומסייע לאישה לעבור את התהליכים המערביים בצורה רגועה ושלווה יותר, תוך צמצום תופעות הלוואי הנגרמות מהטיפולים ההורמונליים.

מסלול שני – מתאים לזוגות שהרפואה המערבית לא מצאה סיבה להיעדר הריון. במסלול זה אני משלב טכניקות כגון דיקור, דמיון מודרך, תוספי מזון ותזונה אשר עוזרים לאישה להוריד את רמות המתח, תורמים לעיבוי רירית הרחם ומגדילים משמעותית את פוריות האישה.

הריון

רפואה סינית ידועה ביכולתה ללוות את האישה במהלך הריונה. החל מהשבועות הראשונים, כאשר תופעות הלוואי הן בחילות, הקאות, חולשות ועוד, הרפואה הסינית מצליחה לצמצם משמעותית תופעות אלו בעזרת אחת מנקודות הדיקור המפורסמות ביותר, שנחקרה ומגובה במחקרים רבים, שנקראת Pc6.

ככל שמתקדמים בשלבי ההיריון, כך הרפואה הסינית יכולה להמשיך ולתמוך גם בתופעות קלות וקשות יותר של הריון, כגון כאבי גב ושלד, מצבי רוח משתנים, דחפי רעב (cravings), עליה דרסטית במשקל, סכרת הריון, רעלת הריון, צירים מוקדמים, צירים מדומים (ברקסטון היקס), לחץ דם בהריון, פלפיטציות בהריון וסימפיזיוליזיס (S.P.D Symphysis Pubis Dysfunction).

היפוך עובר

בזכות נקודת דיקור Bl67 ניתן להפוך עובר. במחקרים רבים ברחבי העולם המערבי, הגיעו למסקנה חד משמעי שעבודה עם נקודה זו בשבועות 32-34 להריון מקטינים משמעותית לידת עכוז.

לידה

ברפואה סינית קיימות נקודות דיקור הנחשבות למזרזות לידה. אני מציע טיפול והדרכה אישית התורמים להקלה וקיצור משך לידה.

חשוב לי להדגיש שהדרכה זו גם מקטינה את החרדה והפחד של בן הזוג הנמצא במצב שח חוסר אונים מול הכאב והסבל של האישה היולדת.  אני מלמד טכניקות מגע ואקופרסורה (Acupressure) בהן בן הזוג יכול להשתמש במהלך ליווי הלידה.

רצוי להגיע החל משבוע 36 לשם הכנה ללידה

שיקום לאחר לידה

התקופה שאחרי לידה מלווה לרוב בחוסר איזון רגשי הורמונלי ומחשבתי. הגוף כואב וחוסר השינה לא תורם. יש לי כלים רבים אשר מפחיתים את הכאב ומחזירים את הגוף לאיזון . בעזרת שיתופי פעולה בני לבין המשפחה של היולדת אנחנו בונים מערך תמיכה המאפשר לחוויה הזו להיות מלאה באור ואהבה.

רפואה סינית מסורתית TCM מכילה בתוכה כלים רבים שמסוגלים לתת מענה אמיתי לכאבים הפיזיים של הגוף, ירידה בריאה והדרגתית במשקל ואיזון לנפש והמחשבה.

הנקה

תוך שיתוף פעולה עם אחת מיועצות ההנקה הטובות ביותר בצפון, נתנאלה שטקר, הצלחנו לבנות מערך כולל ומשלים, הפותר את כל בעיות ההנקה הידועות.

גיל המעבר

בעזרת רפואה סינית ותזונה נכונה ניתן להקל משמעותית על תופעות גיל המעבר, ביניהן גלי חום, בעיות שינה, היעדר חשק מיני, יובש בנרתיק, הזעות לילה, חוסר איזון רגשי וכאבים פיזיים שונים.