בעיות שינה

בעולם הנוער בעיות שינה הוא מושג מאוד רחב. הוא יכול לנבוע ממקום רגשי כגון פחדים וחששות, יכול לנבוע ממקום של טראומה כגון גירושי הורים, מוות במשפחה או אפילו מחשיפה לתוכן לא מותאם לגיל. בנוסף, לאור השימוש הנרחב בתרופות שונות, כגון ריטלין, קונצרטה ועוד, אחת מתופעות הלוואי היא קושי בהרדמות. בשילוב של רפואה סינית ודמיון מודרך ובעזרת צמחי מרפא או לעתים רק ע”י הרכבת תה נכון לילד, ניתן להעלים בעיה זו.
כמו כן, רפואה סינית נותנת מענה מאוד טוב לבעיות רגשיות שונות כגון פחדים, חלומות מטרידים, פחד מחושך או סגירת דלת. פעמים רבות, חוסר בטחון של הילד עשוי גם להפריע בהרדמות או דורש מההורה לשהות שעות ארוכות לידת מיטת הילד עד להרדמות, וגם כאן קיימים כלים ברפואה סינית לפתרון הבעיה.

הרטבות לילה

בעולם המודרני קיימים פתרונות רבים להרטבות לילה. רפואה סינית הינה אחת מהשיטות. לאור ניסיוני, רפואה סינית יעילה מאוד בטיפול בהרטבות לילה הנובעות מקושי של הילד להתעורר. הקושי בעיקר מתבטא שכאשר כבר יש הרטבה, הילד ממשיך לישון ולא מתעורר.
בנוסף, כאשר יש מספר ילדים בבית, הפתרונות של פעמונים, צלצולים ורעש מהווים הפרעה לילדים האחרים ומעירים אותם משנתם ומפרים את שגרת השינה שלהם. תופעה זו עשויה להסב את הילדים האחרים בבית נגד הילד המרטיב. רפואה סינית עוקפת בעיה זו.

נזלת

רפואה סינית רואה את הנזלת כנקודת מקפצה למחלות אחרות, ולכן היא מתייחסת בחומרה רבה לבעיה זו ועקב כך צברה ניסיון וידע רב במושא ומהווה כלי יעיל ביותר בטיפול בבעיה זו.
רפואה סינית יעילה בטיפול בנזלות לבנות, צהובות וירוקות. היא יעילה בנזלת אלרגית, נגד נזלת הנובעת מעייפות ותשישות, נזלת הנובעת מווירוסים ומחלות שונות ונזלות הקשורות למערכת העיכול ודרכי הנשימה. רפואה סינית מתעלת תזונה נכונה, דיקור, צמחי מרפא וצמחים בודדים כדי לטפל ולמנוע הישנות של הנזלת.

בעיות התנהגות

בין אם הילד אובחן והדביקו לו תווית של ADHD או כל הפרעה אחרת ובין אם מדובר רק בחוסר בטחון ופחדים, אני משלב רפואה סינית עם זן בודהיזם לפתרון בעיות התנהגות אצל ילדים ובני נוער. כאשר כבר מעורב טיפול תרופתי, אני מאמין באינטגרציה בין הרפואה המערבית לרפואה הסינית כדי למקסם את הפתרון עבור הילד.  אני משלב תרגילי מדיטציה, הקשבה, קריאה, כתיבה, צפייה בסרטים שעוזרים להעביר את המסר של התנהגות תקינה וחשיבה חיובית.

כאבים ופציעות ספורט

כשחיין מקצועי ומדריך קרב מגבע בעברי, אני מבין את החשיבות בתחזוקה נכונה ותקינה של הגוף. רפואה סינית, בשילוב עם תזונה נכונה, מעניקה טיפול יעיל במניעת פציעות ובטיפול מהיר ויעיל בפציעות שכבר קיימות. רפואה סינית יעילה ביותר בפציעות שקרו לאחרונה, כלומר מאוד מומלץ להגיע לטיפול בהקדם האפשרי לאחר פציעה. עם זאת, טיפול בפציעה ברפואה סינית אינו תחליף לרפואה מערבית, ובמקרים של פציעות הטפול היעיל ביותר הינו שילוב בין שני סוגי הרפואה. האינטגרציה תמיד מנצחת.

בעיות עור

בעיות עור אצל בני נוער יכולות להיות לנבוע מתזונה לא נכונה או/ו חוסר איזון הורמונלי. על ידי בניית תפריט המותאם לגיל ולבעיות העור, ניתן לטפל ביעילות בכל נושא האקנה או פצעים הקשורים לבעיות הורמונליות שונות. דיקור הופך להיות מזרז החלמה בנושאים אלה ומטפל בבעיות עור המושפעות ממתח, לחץ וסטרס, כגון פסוריאזיס, אסתמה של העור ובעיות קרקפת למיניהן. בנוסף, אני משלב דמיון מודרך כדי ללמד את המטופל לטפל בעצמו על מנת למנוע או להקטין את עוצמת ההתפרצויות.