בסדרת המאמרים האלו אני רוצה לדבר על אך עוברים את החורף לקלות. אך מטפלים בשפעת, ולא נופלים למיטה לשבועיים. כול מאמאר ישבר אל צמח אחד עיקרי ואך משלבים אותו אם אחרים כדי להביא אותו לאפקט המקסימלי.

היום נדבר על בצל.

יש הרבה סוגים של בצל, אך האחים הזנאיים שלהם לא משתנים בהרבה. הבצל מורכב מ:

בצל לא מבושל

ערך תזונתי ל 100 גרם

מים – 89.11 גרם
קלוריות – 40 קק”ל
חלבונים – 1.1 גרם
פחמימות – 9.34 גרם
פחמימות זמינות – 4.24 ג’
שומן – 0.1 גרם
שומן רווי – 42%
שומן חד בלתי רווי – 13%
שומן רב בלתי רווי – 17%

ויטמינים

0.046 מ״ג של ויטמין B1ֿ
0.027 מ״ג של ויטמין B2
0.116 מ״ג של ויטמין B3
0.12 מ״ג של ויטמין B6
7.4 מ״ג של ויטמין C
0.21 מ״ג של ברזל
23 מ״ג של סידן
0.129 מ״ג של מגנזיום
29 מ״ג של זרחן
146 מ״ג של אשלגן
4 מ״ג של נתרן
1.7 גרם של סיבים תזונתיים

שימוש בבצל ידועה לנו עוד מימי כדם אין כמאת תרופת סבתא אחת שלא מחילה בצל כתרופה נגד התקררות או וירוסים. הקדמונים השתמשו בבצל נגד עין הרע והם די צדקו לבצל יש יכול לספוג לתוכו וירוסים ולכן כאשר בן משפחה חולה רצוי לחתוך בצל לחצי מאת לקלף אותו ולהניח לידו בזמן השנה ו כאשר הוא שועה. זה יכול להקטין את אחוזי ההדבקות בבית. אני חייב לכתוב שאני אישית הייתי סקפטי אך זה עבד אצלי בבית ומטופלי מדווחים שגם אצלם.

במה בצל מטפל:

חדקים ווירוסים

אחד התרופות הסבתות הידועות בעולם היא לגרד או למצה מיץ בצל עם כף דבש ולאכול. ההמלצה שלי היא בצל גדול מגורד ל 5 כפות דבש וחצי ראש שום. שילוב זה מאוד יעיל נגד:

  •  התקררות בסיסיות.
  • כאב גרון או התחלה של דלקת גרון – חשוב מאוד לעשות משתך גרון כדי לבדה שזה לא סטרפטוקוקוס – אם כן חובה לקבל טיפול רפואי הולם. ניתן להשיג היום בדיקה למשטח גרון אצל רופא משפחה או בבתי מרקחת.
  • ליחה תקועה בגרון, שיעול. בצל מכיח ויכול להוציא את הליחה. אם יש ליחה שבעיקר מגיעה מהאף או סינוסים ניתן לשלב אכינצאה.
  • דלקות כרוניות אשר באות והולכות – במקרה של דלקות פרקים קלות אשר באות והולכות, כאב מפרקים המשפעים מרוח או שינוי מזג אוויר מאוד להוסיף כרכום תכון תרי במקום השום לאותה מתכונת.
  • חיזוק מערכת החיסונית.

השילוב של הדבש היא לרחק ולשמור על רירית הבת וגם לאפשר לתת לילידם . לכן למי שיש בטן עדיין או מחלות שונות לבטן מומלץ לשלב דבש. כאשר מכינים את התרופה חשוב לסגור אותו כדי שלא היה חשוף לאוויר ולהשאיר לפחות שעתיים. לבעיות כרוניות יש לקחת 2 כפות ביום, להתקררות יש לקחת כפית כול שעה. ניתן לסנן עבור ילדים ואז הם שותים סירוף דבש חשוב לא לתת להם להריח הרבה פעמים הריח החריף מרתיעה.

סוכרת

תרכובת הגופרית מביאה להורדת הסוכר בדם. היא מעלה את רמת האינסולין הפנוי להובלת גלוקוז לתאים ובכך מוריד את רמתו בדם. כמות הכרום הרבה בבצל משפיעה על יציבות רמות הסוכר בדם. רמות הכרום בגוף מתרוקנות כתוצאה מאכילת סוכר מעובד וקמח לבן.  כדי לחזק את הפעילות הזו נרצה לשלב את הבצל אם דיאטה דלת סוכרים.

חיזוק העצם ואוסטאופורוזיס

קיימת בבצל תרכובת חומצות אמינו (בשמה המקוצר GPCS) המונעת התפתחות תאים המפרקים רקמת עצם. יש לא מאת מחקרים התפרסמו ב 2008 אשר נעשו בחולדות.

אינה הממצאים :

במחקר ראשוני מאוד באוניברסיטה של ברן, שוויץ, הוזנו חולדות ממין זכר בגרם אחד של אבקת בצל מדי יום, במשך חודש. התברר שתזונה זו הגדילה את כמות הסידן בעצמותיהם ביותר מ-17%, ואת עובי העצמות ב-15% כמעט. הטיפול בבצל היה יעיל יותר מתרופות לדלדול עצם המבוססות על קלציטונין.

החוקרים ערכו ניסוי דומה גם עם חולדות ממין נקבה ששחלותיהן הוסרו כדי לחקות הפסקת ווסת. הירידה באסטרוגן – ההורמון המגן על העצם – שבאה בעקבות הסרת השחלות, הביאה לאיבוד של 32% מחומר העצם. הוספת בצל לתזונת החולדות שיפרה את מצבן. אלו שקיבלו את מנת הבצל המרבית סבלו מ-25% פחות איבוד עצם מאלו שלא קיבלו בצל כלל. אם התוצאות הללו חלות גם על בני אדם, הרי שאכילת בצל, ונראה שאכילת ירקות בכלל, מספקת דרך נוספת להוסיף חוזק ובריאות לעצם ולהן מפני אוסטאופורוזיס.

מחלות לב

הכרום שבבצל תורם להורדת הכולסטרול ה”רע”, ובמקביל מעלה את הכולסטרול הטוב. תרכובות הגופרית מביאות להורדת הסתברות למחלות לב, הפרעות ושבץ לב במניעת הסתיידות עורקים והורדת לחץ הדם. הבצל מדמה את פעולת האספירין ודומיו בדילול הדם ובהמסת קרישי דם.  ניתן לשלב מיץ בצל אם המיצים הבאים כדי לחזק את האפקטיביות שלו ברוקולי רימונים ותפוח כדי להדן את התאמים. אין לשתות על בטן ריקה.

בצל משמש כאנטיביוטיקה טבעית נגד בקטריות כמו בקילוס, סלמונלה, E קולי תולעי מעיים ועוד. אני מאוד אוהב לשלב את המיץ אם שמן אורגנו ואחרי שעתים לכתת ברובוטיקה ולקנח עם מיץ ברוקולי.

מחלות כרוניות וסרטן

מכיל מרכיבים נוגדי חמצון, הנלחמים ברדיקלים חופשיים בגוף ולכן מקטין את ההסתברות למחלות הסרטן ע”י השמדת תאים סרטניים. בין המרכיבים האלו נכללים פיטוכימיקלים שונים וביניהם הקורצטין, המוריד את ההסתברות להתפתחות סרטן המעי והשחלות וגם סרטן הפרוסטטה. כאן הכול הולך ניתן לשלב את מיץ הבצל אם הרבה חומרים הכול טלתי במחלה שנילחמים בה. אני מאוד ממליץ לשלב אם פטריאת שיטקי או כדור של חברת סולגר הנקרה פטריות כוח יפניות המכיל 3 פטריות שונון המסייות לילחם בסרטן.

כאבי אוזניים

מיצוי הבצל וזילוף עדין שלו לאוזניים יכול להקל על כאבי אוזניים. אני אישית משלב את מיץ הבצל אם שמן זית שחוממם מאת מטפטף ומרטיב צמר גפן ומניך בתוח האוזן.

מכות יבשות

מכות יבשות אם נפיחות או נפיחות באופן כללי.  מריחה של תערובת המורכבת מבצל קצוץ ומלח מביאה להורדת נפיחויות והקלת הכאבים במקום הפצע או הנפחות. אם הנפיחות רצינית ניתן לשלב אלי קרוב.

צרידות וכאבי גרון חרוני

בצל מצוין לריפוי מחלות של צינור הנשימה, צרידות ושיעול ממושך. אני מאוד אוהב לשלב דבש שמואל במים חמימים.

גינקולוגי

מקל על כאבי וסת, ניתן לשלב אם שורש אנגליקה להתחיל לשתות 3 ימים לפני כבלת הווסת.

יש כול מיני דרכים לרכז את הבצל אחד הדרכים הוא לאפות אותו ואז לייבש . בבצל אפוי או מיובש שניקנה מהחנות (צריך ליבש את הבצל מבלי לחשוף אותו לאוויר כדי שלא יספוג וירוסים או חדקים). מכמות השמנים האתריים מינימאלית, ואילו חומרים פעילים אחרים נמצאים בצורה מרוכזת. עקב כך בצל אפוי/מיובש יעיל במיוחד בטיפול במחלות שונות: פנקראטיטיס, גסטריטיס עם חומציות נמוכה, היפוספרמיה, אנמיה, מחלות עור שונות, אדמה (edema), היפרטוניה, מחלות לב, סכרת, אולקוס. בכל המקרים הללו אוכלים 100 גר’ בצל אפוי רבע שעה לפני האוכל פעמיים ביום במשך 3 שבועות. אחר-כך עושים הפסקה של 10 ימים וחוזרים על הטיפול.

למי אסור לצרוך בצל?

הבצל מגביר את חומציות הקיבה וגורם לגירוי הרירית במערכת העיכול. למי שסובל מבעיות אלה צריך להיזאר ותמיד לקחת על קיבה מלאה ומואל בדבש.

שימוש במיץ בצל ואכילה מרובה של בצל אסורים לאנשים שסובלים מ:

  • מחלות הכליות
  • מחלות הכבד
  • כיב קיבה
  • כיב תריסריון
  • גסטריטיס עם חומציות גבוהה

לאנשים עם רגישות לבצל אסור לאכול בצל (רגישות יכולה להתבטא בכאבי ראש או בהפרעות עיכול).

חוץ מזה, בצל מגרה את מערכת העצבים, לכן במקרים מסוימים הוא יכול להשפיע בצורה שלילית על פעילות הלב ולגרום לעלייה בלחץ הדם. תופעה זו נדירה אך יכולה לקרות ,לכן לאנשים הסובלים ממחלות לב ולחץ דם גבוה או לא מאוזן  מומלץ להיזהר בצריכה של בצלב כמות גדולה.

הערה: כל הטיפים אינם תחליף לטיפול רפואה וצריך להתייעץ אם רופאה מטפול או מטפל מוסמך.