כול אישה חווה את ההיריון באופן שונה וגם את הבחילות .בחילות הן אחת התופעות שיכולות להופיע בהריון, אך ישנן נשים שירגישו אותן במהלך שלושת החודשים הראשונים (טרימסטר ראשון של הריון), ויש נשים שהבחילות מלוות אותן במשך כול ההיריון. לעתים, בחילות מופיעות לקראת סוף ההיריון ומלוות גם בצרבות.

לא משנה מתי מופיעות הבחילות, להלן מספר טיפים שיעזו לכן.

 1. דיקור –  טיפול ברפואה סינית יכול לעזור וגם למנוע הרבה תופעות. לרפואה סינית יש יותר מ 5000 שנים של ניסיון עם בחילות בזמן ההיריון.
 2. נקודת דיקור PC6  הינה אחת הנקודות שנחקרו הכי הרבה בעולם, והיום נמצאת בשימוש רחב. חיל הים משתמש בנקודת דיקור זו למנוע בחילות בזמן הפלגה בים. בחנויות פארם ניתן לקנות צמיד אשר לוחץ על נקודה זו.
  אז איך עובדים עם הנקודה PC6: נקודה זו הינה קלה לאיתור. היא נמצאת שתי אצבעות ממפרק כף היד בין הגידים הקרפליים (ראה תמונה). לחיצה או הדבקה של חפץ קשיח שילחץ שם יכול להקל על הבחילות.
 3. לאכול כול 3 שעות, ולא לאכול דברים אשר מגבירים את הבחילה כגון חריף, אוכל מתובל מאוד, מטוגן או עם שמן, בצק\ קמח לבן, מוצרי חלב (הרבה פעמים מוצרי חלב מקלים על הבחילה או הצרבת אך אחרי זמן מה הם מגבירים אותן).
 4. ג’ינג’ר – הרבה פעמים ג’ינג’ר יכול להקל על בחילות. ניתן לקחת בכדור, לשתות תה, לאכול ג’ינג’ר.
 5. גוג’י ברי – עשירים מאוד ב B6  הידוע ביכולות שלו להרגיע את מערכת העיכול.
 6. מלפפון – הרבה פעמים המלפפון יכול להרגיע את הבחילות. אני מאוד אוהב לשלב את המלפפון אם גוג’י ברי ולטחון אותם יחד למיץ .
 7. ג’ינג’ר + B6   – היום ניתן למצוא כדורים אשר משלבים את השניים.
 8. שקדים קלופים – מאוד מרגיעים את מערכת העיכול .
 9. מים עם לימון – טוב לצרבות כי הלימון מאזן את הPH  .
 10. חומץ תפוחים – גם דרך מאוד טובה לאזן את ה PH .

השילוב המנצח:

שייק נגד צרבות ובחילות (טוב גם לא בהריון).
כף תותי גוג’י ברי שהושרו במים חמים במשך 10 דקות או עד לטפיחה והתרככות. לשפוך את כול התוכן למיקסר, להוסיף כף חומץ תפוחים (אם יש בעיה בקרישת דם או אם נוטלים כדורים לדילול דם יש להחליף בלימון). מוסיפים כוס חלב שקדים וכמה שקדים קלופים, שני מלפפונים בינוניים. לטחון הכול ביחד. ניתן להוסיף מים לפי המרקם הרצוי.